Haber

İstinyePark’ta Çocukların Katılımıyla Yapılan Müzayededen Depremzedelere Destek!

25-26 Mart tarihlerinde İstinyePark’ta Çocuklar İçin Fotoğraf Müzayedesi düzenlendi. Müzayedede satışa sunulan 10 eserin tüm geliri, depremzedelerin eğitimine katkı sağlamak amacıyla Türk Eğitim Vakfı’na (TEV) bağışlandı.

Çocukları sanatla buluşturmak amacıyla 25-26 Mart tarihlerinde İstinyePark’ta düzenlenen “Çocuk Resim Müzayedesi” büyük ilgi gördü. Sessiz Müzayede’den Yuliya Ergene ve Rahmi Çöğendez yönetiminde gerçekleştirilen müzayedede satışa sunulan 10 eserin geliri, TEV Ankara’nın bağışçılarından Rahmi Çöğendez’in desteğiyle Türk Eğitim Vakfı’na (TEV) bağışlandı. Şube, depremzedelerin eğitimlerine katkı sağlamak ve eğitimlerini sürdürülebilir kılmak amacıyla.

Müzayedede, TEV’e destek amacıyla sanatçılar Hikmet Çetinkaya, Serap Demirdağ, Sait Günel, Suna Özkalan, Remzi Taşkıran, Spyros Georgas, Pervin Karslı, Saadet Beğenilen, Yuliya Ergene, Yavuz Bozkurt’un tabloları müzayedeye çıkarıldı.

Sessiz Müzayede, Rahmi Çöğendez ve İstinyePark sayesinde TEV Genel Müdürü Banu Taşkın “Tüm Türkiye’yi etkisi altına alan beyin sarsıntısı felaketinin yaralarını sarmak için hep birlikte çalışıyoruz. TEV olarak gençlerimizin eğitimlerinin ve hayallerinin kesintiye uğramaması, geleceğe umutla bakmaları için destek olmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Etkilenen bölgelerde 304.700 üniversite öğrencisi vardı. Şimdi eğitimlerine devam etmek için bize ihtiyaçları var. Bu müzayededen elde edeceğimiz gelirle gençlerimizin hayatlarına dokunacak, onlara umut olacağız.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu