Haber

Zelzele bölgesindeki kazanlar mağdurlar için kaynıyor

Ramazan 2023 için çalışıyor “Seninle İyilik”“İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF)” mottosuyla faaliyetlerini sürdüren hayırseverlerin bağışladığı zekat, fitre, fidye, gıda, iftar ve diğer yardımları başta depremden etkilenen illerdeki ailelere ulaştırıyor. Kahramanmaraş’ta.

Gerçek ihtiyaç sahiplerini, kuraklık, açlık ve iç savaş yaşayan buhranlıları, medreselerde parasız eğitim gören öğrencileri ve onların yoksul ailelerini unutmayan İDDEF, sürekli olarak sahada olduğu 55 ülkede ramazan yardımlarını ulaştırıyor. yıl boyunca yapılan çalışmalar ve eğitim faaliyetleri.

Depremin ilk günü olan 6 Şubat’tan bu yana bölgeye 220 TIR yardım ulaştıran İDDEF, 5 lojistik merkezi, 2 Düzce Çarşısı, 5 aşevi ve 500’ü aşkın şubesi ile ramazan ayında da depremzedelerin yaralarını sarmaya devam ediyor. personel ve gönüllüler.

İDDEF personeli ve gönüllülerinin desteğiyle onlarca kazanda hazırlanan yemekler, çadır ve konteyner kentlerde kalan depremzedelere ulaştırılmakta, iftar ve sahur sofraları kurulmakta, gezici araçlarla köylere iftar ikramı yapılmaktadır. İDDEF’in aşevlerinde her gün 20 bin kişiye iftar yemekleri pişirilerek Ramazan’ın paylaşma ve dayanışma ruhu yaşatılıyor.

Bağışlar, “www.iddef.org” internet sitesi üzerinden online olarak, ilgili hesap numaralarına “EFT/havale” ile, “0212 621 00 65” aranarak ve temsilciliklerden detaylı bilgi alınarak yapılabilir. Hayırseverler 70 lira ile bir kişiye iftar verebildiği gibi, RAMAZAN yazıp 7230’a SMS göndererek de 10 lira ilave edebiliyor.

KAYNAK: HABER7

ortahisarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu