Teknoloji

Son Umut Siwtch Mağazasından Kaldırılan Sonuncumuzun Klonu

 
Geçtiğimiz günlerde Naughty Dog tarafından oyuncuların beğenisine sunulan hikaye odaklı aksiyon macera oyunu The Last of Us’ın yeni bir klonunun ortaya çıktığı haberini sizlere sunmuştuk. O günden bu yana birçok yerde merak konusu olan yapım, şimdi de Switch mağazasından kaldırıldı. The Last Hope: Dead Zone Survival adlı yapım, TLOU oyununa benziyor.
 
Oyun çok eleştirildi
 
 
 
Bu yapımın ortaya çıkması ve Switch mağazasında listelenmesiyle birlikte birçok oyuncu makul tepki göstererek bu tür oyunların mağazalarda olmaması gerektiğini belirtmişti. Mağazaların bu tarz oyunlarla dolu olduğunu söyleyen oyuncuların bu isteği artık bir nebze de olsa yerine getirilmiş durumda. Bu bağlamda Son Umut, Sony tarafından hem e-Shop’tan hem de fragmanları YouTube’dan kaldırıldı.
 
Digital Foundry’deki analistler, oyunun grafiklerini gösteren bir görsel yayınladı. Bu görüntüde The Last Hope, “şimdiye kadar test edilen en kötü oyun” olarak tanımlandı. Digital Foundry’den John Linneman, “Bu tür oyunları çeşitli mağazalarda gördüm ve birçoğunu görmezden gelmeyi başardım. Ancak onu kötüye kullanan ve klon içeren oyunlar, oyunculuk için kötü bir deneyimin kapısını açıyor. Bu yüzden bunlara izin verilmemeli.”
 
The Last Hope: Dead Zone Survival, West Connection Limited tarafından geliştirilmiştir ve klon içeriği olduğu açıktır. Geliştirici grubun ayrıca mağazada birkaç oyunu daha var.
 
Digital Foundry tarafından yayınlanan video
 
 

haber-kadirli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu