Haber

Kayserispor Başkanı Ali Çamlı’dan Beşiktaş’ı kızdıracak sözler

Beşiktaş’ın Kayserispor’dan kadrosuna kattığı Onur Bulut, eski kulübüyle büyük bir sorun yaşıyor.

28 yaşındaki oyuncunun serbest kalma bedelinin olmadığını savunan sarı-kırmızılılar, Beşiktaş’ı mahkemeye verdi.

Beşiktaş’a etkinlik gönderme

Kulüp başkanı Ali Çamlı, ETV Kayseri kanalına verdiği röportajda şu sözleri kullandı.

“Onur Türkiye’nin en önemli kulüplerinden birine gidecekse Türkiye’nin en önemli kulüplerinden birine gitmeli. ‘Fenerbahçe’de şeref oynamaz’ diyen profesyonel futbolcu, ben oynamam. Fenerbahçe, burada ya da orada böyle bir şeyi çok mantıklı bulmuyorum.”

“Benden gizlice imzaladı”

“Protokol hazırladılar. Nurettin Açıkalın, ‘Cumhurbaşkanı kızgın, bu protokolü imzalamaz’ dedi. Protokolde bir şey yok, akıllarına geleni yazıyorlar. Sonra Nurettin, ‘Ben imzalarım başkan’ dedi. görmeyecek’ Protokol bana hiç gelmedi.”

“Fenerbahçe protokolü dinlemekten vazgeçti”

“Fenerbahçe ile anlaştık ama o protokolü öğrenince transferden vazgeçtiler. Ben de öyle yapardım. Ali Koç’a buradan teşekkür ediyorum. Çok iyi oynadı.”

Kayserispor protokolü kabul etmiyor

Onur Bulut, sözleşme uzatması sırasında yapılan protokole göre 1 milyon Euro’ya kadar serbest kalma hakkının olduğunu ve bunu kullanarak sözleşmeyi fesh ettiğini söylüyor.

Beşiktaş Kulübü, bu protokole istinaden Kayserispor Kulübü’ne 1 milyon euro ödeyerek oyuncuyla 3,5 yıllık sözleşme imzaladı.

Ancak Kayserispor yönetimi, teknik direktörün protokoldeki imzasının geçersiz olduğunu, bu nedenle TFF’ye gönderilen ve herhangi bir fesih içermeyen sözleşmenin geçerli olduğunu açıkladı. Nihai kararı Demokratik Kongo Cumhuriyeti ve itiraz halinde Tahkim Heyeti verecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu