Haber

İYİ Parti Turgutlu İlçe Başkanı Önder Ertaş İstifa Etti

DÜZGÜN Partisi Turgutlu İlçe Başkanı Ertaş, görevinden ve partisinden istifa ettiğini, Manisa İl Başkanı Zafer İksir ise Ertaş’ın görevden alındığını açıkladı.

İYİ Parti Turgutlu İlçe Yönetim Kurulu’nun 41 üyesi ve delegelerinin Temmuz ayında görevden istifa etmesinin ardından İlçe Başkanı Ertaş da sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Yaptığı paylaşımda, “Kurucusu olduğum İYİ Parti ve İlçe Başkanlığı’ndan istifa ediyorum” dedi. Ertaş, sözleriyle GÜZEL Parti’nin birkaç kişinin piyonu haline geldiğini savundu.

Partinin kuruluş amacını yitirdiğini vurgulayan Ertaş, şunları kaydetti:

“Bizi MHP’den ayırıp, MHP’yi AKP’nin arka bahçesi diyenlerin, PKK ve CHP’nin arka bahçesi yapılanmalarından haberleri yok gibi. Önümüzdeki hafta kapsamlı bir istifa programı yapacağız.”

İl Lideri İksir: “İstifa etti”

İYİ Parti İl Başkanı Zafer İksir de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Önder Ertaş’ın istifa etmediğini, görevden alındığını duyurdu.

Elixir yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“İYİ Parti Turgutlu İlçe Başkanı Ertaş, ilçe yönetimindeki 41 kişinin İlçe Başkanlığı görevinden ayrılarak görevini yürütemez hale gelmesi nedeniyle 4 Ağustos Cuma günü genel merkezimiz tarafından görevinden ihraç edilmiştir. Kendisine iletilen bu karardan sonra partimizi uygunsuz, gerçek dışı, karalayıcı, mesnetsiz ve suçlayıcı bulmuştur.Partimize iftira atarak başka amaç ve hedeflere ulaşmayı amaçlayan Önder Ertaş’ı kınıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu