Haber

Hakkari’de depremzedeler için 570 uyku tulumu dikildi

Hakkari’de, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mesleki Eğitim Merkezi öğretmenleri ve öğrencileri, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenenler için 570 adet uyku tulumu dikti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, kentte depremden etkilenen afetzedeler için başlatılan yardım çalışmaları sürüyor.

Deprem bölgesinde bulunanlara destek olmak için çalışma başlatan TOBB Mesleki Eğitim Merkezi öğretmen ve öğrencileri, su geçirmez kumaştan 570 adet uyku tulumu üretti.

Merkezi ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi alan Vali ve Belediye Başkan Yardımcısı İdris Akbıyık, depremden etkilenenlere geçmiş olsun dileyerek, deprem bölgesindeki vatandaşlar için kentte herkesin seferber olduğunu belirtti.

Akbıyık, meslek liselerinin bu süreçte değerli görevler üstlendiğini belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür de eğitim camiası olarak yaraların sarılması için üzerlerine düşeni yapmaya çalıştıklarına değindi.

Depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması konusundaki hassasiyetinin devam ettiğini belirten Gür, şunları kaydetti:

“Halk eğitim merkezlerimizde, mesleki ve teknik liselerimizde yaptığımız üretimlerin yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığımızın talimatları ve Valimiz Sayın İdris Akbıyık’ın öncülüğünde artık çok özel bir hammaddeden uyku tulumları üretiyoruz. TOBB Mesleki Eğitim Merkezimizde depremzede vatandaşlarımız için malzeme.Burada idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz, koordinasyon içinde, çeşitli kurumlara uygun üretim yapıyorlar.”

tekmanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu