Haber

Fişekhane Yelken Kupası Gerçekleşti!

Türkiye Yelken Federasyonu’nun 2023 yılı etkinlik programında yer alan FİŞEKHANE YELKEN KUPASI, her yıl onlarca teknenin yarıştığı BAUISC Bahar Trofesi’nin üçüncü etabı olarak gerçekleşti.

Orsa-kıç rotasına göre kurulan şamandıra rotasının bulunduğu Ataköy – Bakırköy – Zeytinburnu açıklarında gün içinde iki farklı yarış yapıldı, kıyı şeridine paralel kurulan rotada 40’a yakın yelkenli kıyasıya yarıştı.

Farklı boy ve modellerde teknelerin yer aldığı yarış filosu, IRC-0-1-2-3-4, Sportsboat ve Traveller sınıflarına ayrıldı ve her tekne kendi reyting değerlerine göre kendi sınıfında derecelendirildi.

Yarışların sona ermesinin ardından Fişekhane’de düzenlenen kupa töreni ile her klasmanda ilk 3’e giren takımlara ödülleri verilirken, yılın ilk denizci partisinde denizciler günün yorgunluğunu attı.

Türkiye Yelken Federasyonu’nun 2023 Aktivite Programı’nda yer alan ve birçok kurumsal şirket takımının yanı sıra bireysel ve hobi severleri de ağırlayan Fişekhane Yelken Kupası, bu yıl BAUISC Bahar Trofesi’nin üçüncü etabı olarak gerçekleşti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu