Teknoloji

Donald Trump, kurduğu Truth Social sitesinden kurtulmak istiyor

Eski ABD Başkanı Donald Trump, 2024’te yeniden başkanlığa aday olmak istiyor ve halkın ve medyanın dikkatini çekmek için sosyal medyada yeni bir patlama yaratması gerektiğini düşünüyor. Ve bu amaçla, Hesabını FacebookK’dan geri almak istediğini söyledi.

Ayrıca, sıfırdan başlamasına yardım ettiği platform olan Truth Social ile bir “sosyal medya münhasırlığı” anlaşması var. Anlaşma, Trump’ı herhangi bir sosyal medya gönderisini önce Truth’a göndermeye mecbur ediyor.

Platformdaki varlığı, Truth Social’ın hala hayatta olmasının en önemli nedenlerinden biridir. Ancak başladığı bu projeden vazgeçip yeniden Twitter ve Facebook’ta yer almak istiyor gibi görünüyor.

Rolling Stone tarafından hazırlanan bir rapor, Trump’ın Truth Social anlaşması hakkında nasıl konuştuğunu duyacak kadar yakın olan iki isimsiz kaynağa atıfta bulunarak durumu ayrıntılı olarak açıkladı. Eski başkanın Truth Social anlaşmasına atıfta bulunan bir kaynak, ” buna ihtiyaç olmayacakdedi.Diğer kaynak, Trump’ın “ taahhütlerde bulunmak istemiyorsunben” diyor.

Bu haber, NBC News’den sızan ve Trump’ın kampanya grubundan Facebook ana şirketi Meta’ya olan hesabının blokesini kaldırmasını isteyen bir mektuba dayanıyor. bir dilekçe verdiğini Bir hafta içinde gelir. Elon Musk yönetimindeki Twitter, henüz aktif olarak yeniden kullanmasa da Trump’ın hesabı üzerindeki yasağı çoktan kaldırdı.

Trump’ın, Haziran ayında sona ermesi beklenen Truth Social ile münhasırlık süresini yeniden uzatması pek olası görünmüyor. Rolling Stone’a göre, eski lider önceden haber vermedikçe sözleşme her altı ayda bir yenileniyor. Bu, gece gündüz gece gündüz tweet atmasıyla tanınan bir adam için çok fazla ekstra iş anlamına gelebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu