Ekonomi

Brandefense’de kıdemli atama!

Hakan Uzun, dünyanın dört bir yanındaki kurumsal yapılara dijital risk koruma hizmetleri, dış saldırı yüzeyi yönetimi ve tehdit istihbaratı çözümleri sunan bir siber güvenlik şirketi olan Brandefense’nin yeni CEO’su oldu. Brandefense’in uzman ekibine liderlik edecek olan Uzun, siber güvenlik alanındaki bilgi ve tecrübesiyle Brandefense 2.0 mottosuyla girilen yeni döneme liderlik edecek.

Siber güvenlik alanında geliştirdiği ürünler ve sunduğu çözümlerle markaların dijital dünyadaki prestijini korumak amacıyla faaliyet gösteren Brandefense, üst düzeyde görevlendirildi. Brandefense’in yeni CEO’luğuna 30 yılı aşkın süredir sektörde başarılı isimlerden Hakan Uzun atandı.

Kariyeri boyunca bağlanabilirlik ve bilgi teknolojileri alanında değerli görevler üstlenen Uzun, dünya çapında bilinen Siemens, Motorola, Forcepoint ve McAfee şirketlerinde üst düzey yöneticilik ve ülke müdürlüğü görevlerinde bulundu. Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamlayan deneyimli isim, aynı üniversitede idari bilgi sistemleri alanında yüksek lisans eğitimini de tamamladı. Öte yandan iş hayatı boyunca; Sistem, ağ, güvenlik ve telekomünikasyon gibi farklı birim ve durumlarda çalıştı.

2023 yol haritası kapsamında geliştirilen strateji ve planların uygulanmasına öncülük edecek olan Uzun, global pazarlarda daha aktif rol oynama hedefiyle Brandefense grubuna liderlik edecek.

“Siber güvenlik ekosisteminin gelişiminde öncü rol almayı hedefliyoruz”

Başlangıç ​​toplantısının ardından Brandefense’deki yeni görevi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Brandefense CEO’su Hakan Uzun,Brandefense gibi proaktif, dinamik ve yenilikçi bir yapının parçası olmaktan heyecan duyduğunu vurguladı.

Şirketin 2023 stratejileri ve planlarına ilişkin görüşlerini de paylaşan Hakan Uzun, şu ifadeleri kullandı:

“Brandefense’in yenilikçi vizyonuyla çizdiği yol haritası hepimizi heyecanlandırıyor. Kolektif bir akılla Brandefense 2.0 mottosunu vurguladığımız bu yeni dönemde, küresel pazarlardaki iş kapasitemizi artırmak için çalışmalarımıza hız vereceğiz. Misyonumuz doğrultusunda, yeni strateji ve planlarımızı hayata geçirmek için nitelikli ve dinamik grubumuzla önemli adımlar atacağız. Bu sürece liderlik etmekten çok memnunum. Yapay zeka odaklı yeni nesil çözümlerimiz sayesinde müşterilerimizin dijital bilgilerinin güvenlik seviyesini yükselterek ihlallerin tespit edilmesine yardımcı olacak ve müdahale sürelerini büyük ölçüde azaltacağız. Yapacağımız stratejik atılımlarla Türkiye’de siber güvenlik ekosisteminin gelişmesinde öncü rol almayı hedefliyoruz.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

sabanozuhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu