Haber

Biriz Dayanışma Derneği “Bir Ailem Daha Var” projesi ile faaliyetlerine başladı.

İş adamları Ayça Aytaç, Bedriye Işın Yıldırım, Dilşat Arpacıoğlu, Ebru Demirhan, Ebru Dildar Edin, İpek Sevim Yönder ve Rabia Bakıcı Güreli tarafından kurulan Biriz Dayanışma Derneği, bölgedeki ihtiyaç sahiplerine takviye sağlamak amacıyla projelerine başladı. 6 Şubat depremlerinde maddi ve manevi kayıplar veren . Biriz Dayanışma Derneği, öncelikle kadının güçlendirilmesi, gıdaya erişim, eğitim ve çevre konularına odaklandı. Dernek, sosyal yardımlaşma ve dayanışma alanında fayda yaratmak ve iz bırakmak için Türkiye’den ve yurt dışından gönüllülerle çalışıyor.

Biriz Dayanışma Derneği’nin ilk projesi “Bir Ailem Daha Var” dileyen herkesin ailesinde yeni üyelere yer açıyor. Dezavantajlı aileler için aylık 4000.-TL. Maddi destek sağlayacak “Bir Ailem Daha Var” projesi, bölgedeki kanaat önderleri, sivil toplum kuruluşları ve gönüllülerle iletişime geçerek ihtiyaç sahiplerini belirleyerek bir yol haritası çiziyor. Öncelikli olarak yetim alan aileleri, dul kadınları, engellileri, kronik hastalığı olanları, yaşlılara bakan aileleri ve kayıplı aileleri tespit eder. Derneğin belirlediği yararlanıcılar, www.birizdayanisma.org web sitesi aracılığıyla bağışçı ile eşleştirilir. Her bağışçı web sitesindeki bağış formunu doldurur. 12 ay boyunca ayda 4000.-TL. finansal temellidir. Fiyat bağışçı tarafından doğrudan ailenin kadın üyesinin hesabına aktarılır.

Biriz Dayanışma Derneği, “Bir Ailem Var” ile başladığı projelerini, kadının güçlendirilmesi, gıdaya erişim, eğitim ve çevre gibi toplumsal konularda sürdürülebilir projelerle sürdürecek.

Fotoğraf Altı; Dilşat Arpacıoğlu, Ebru Demirhan, Ayça Aytaç, Işın Yıldırım, İpek Yönder, Rabia Bakıcı Güreli

 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

habertuzlukcu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu