Haber

Belediye ekipleri kar yağışı nedeniyle alarma geçti

Nevşehir Belediyesi kar kontrol ekipleri, akşam saatlerinde Nevşehir’i etkisi altına alan kar yağışına karşı alarma geçti. Ekipler, herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için tuzlama ve temizlik çalışması yaparken, Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran da belediye ekiplerinin çalışmalarını sahada inceledi.

Nevşehir’de uzun zamandır beklenen kar yağışının akşam saatlerinden itibaren etkili olmaya başlamasıyla birlikte belediye ekipleri de tedbirli hale geldi. Ana yollar ve merkez caddelerde tuzlama ve temizlik çalışması yapan belediye ekipleri, yağışın ulaşımı olumsuz etkilememesi için çalışmalarını aralıksız sürdürecek.

Belediye Başkanı Dr., kar yağışının başladığı akşam saatlerinden itibaren bölgeye indi. Mehmet Savran, başkan yardımcılarıyla birlikte çalışmaları yakından inceledi.

Başkan Savran, “Hiçbir vatandaşımızın mağdur olmaması için tüm mahallelerimizde tüm ekiplerimizle çalışıyoruz.” söz konusu.

Savran, karla mücadele çalışmalarında bu yıl 400 çalışan ve 40 iş makinesinin görev yapacağını, ihtiyaç halinde bu sayının artırılacağını belirtti. Ekiplerimiz kar temizleme ve tuzlama çalışması yapacak. Çalışmada 40 iş makinesi görev alacak, ayrıca özellikle dar sokaklarda rahatça çalışılabilmesi için 15 transit araç da sahada bulunacak. Gerektiğinde hem işçi hem de iş makinesi sayısını artırabiliriz. Yeter ki yağmur yağsın ve kuraklık tehlikesi yaşamayalım. Kar yağsın, temizleyeceğiz. “Hiçbir şey bizi Nevşehir için çalışmaktan alıkoyamaz.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu